Dřevozpracující průmysl

Dřevozpracující průmysl

Nabízíme Vám produkty pro opracování dřeva, úpravu povrchů, broušení, kartáčování, padování, přebroušení vrstev mezi mořením a laky a dřevosoustružení. Dostupné jsou výrobky pro broušení ručním elektrickým nářadím a strojním broušením  úzkými pásy (tzv. šlajfkami), hranovkami, egalizačními a širokopásovými bruskami. Umíme vyrobit také produkty na čelní kotoučové brusky s různým uchycením (suchý zip – klett, samolepící, na přírubu).

MP Abras

Stolařství / Truhlářství

Řemeslníci, kteří pracují se dřevem, ať už s masivem či dýhou, popř. s laminem, potřebují na svých výrobcích různé druhy povrchů. Toto docílí použitím brusiva na podložce, lidově řečeno „šmirglu“. Ten se používá v různých strojích (širokopásová bruska, bruska na úzké pásy, hranová bruska, malá ruční kombi bruska, vibrační bruska, čelní bruska na kruhové výseky – „kolo štěstí“).  Brusné materiály mohou být v různých tvarech – výseky, archy, role, pásy, žehličky, houbičky s molitanem, role podlepené molitanem. Dále mohou být s různým podkladem – papír, plátno, folie. Uchycení brusiva může být formou suchého zipu – klett nebo se samolepící vrstvou, k tomu je vhodné použít správný unašeč (podložný talíř) a samolepící podložku se suchým zipem, tzv. protikus či háček suchého zipu. 

Přehled produktů pro stolařství / truhlářství

MP Abras

Řezbářství

Tento obor se zaměřuje na umělecké obrábění či dřevozpracování různých dřevin. K dosažení ideálního ostří při přípravě nástrojů k řezbářství brousíme ručně pomocí brusných pilníků, segmentů a kamenů, popř. brousíme strojně pomocí keramických kotoučů a leštíme filcem spolu s leštící pastou.

Přehled produktů pro řezbářství

MP Abras

Pořez dřeva / Pilařství

Při prvotním zpracování dřeva se používají  pásové, kotoučové, rámové či katrové HSS, vidiové a stelitové pily. Tyto je třeba pravidelně udržovat a brousit. K tomu máme v našem sortimentu vhodné výrobky, jako například keramické a diamantové kotouče, dále  kotouče z kubického nitridu boru.

Přehled produktů pro pořez dřeva a pilařství

MP Abras

Dřevosoustružení

Tento obor musíme rozdělit do dvou kategorií – broušení nástrojů pro dřevosoustružení a práce při broušení  dřeva. Pro broušení nástrojů z tvrdých ušlechtilých ocelí dodáváme výkonné materiály  v různých tvarech . Mohou být ve formě brusných pásů, keramických kotoučů, brusných kamenů pro ruční broušení apod.

Pro broušení dřeva dodáváme různé materiály na zlepšení soustruženého povrchu v různých formách. Máme materiály pro zaleštění, moření, voskování a padování , jako jsou např. jemná brusná vlna, pady, filcové a látkové kotouče a kotouče na stopkách.

Přehled produktů pro dřevosoustružení