Ostatní průmysl

Ostatní průmysl

V této kategorii jsou různá odvětví průmyslu, jako je stavebnictví, sádrokartonářství, malířství, natěračství, automotive průmysl, ski servis či nožířství.
Každá část obsahuje specifické materiály, které jsou vhodné právě pro Váš obor.
MP Abras

Stavebnictví

Pro různé stavební práce se hodně používají diamantové kotouče. Tyto se používají na řezání a broušení teraca, betonů, armovaných betonů, obkladů, keramiky, žuly,  zdiva, asfaltu, šamotu, zámkové dlažby, střešní krytiny, cihly, přírodního a umělého kamene, průmyslových podlah či tvrdého drátkobetonu.

Přehled produktů pro stavebnictví

MP Abras

Sádrokartonářství

Ve stavebnictví je v současné době často využíváno sádrokartonových konstrukcí. Spoje sádrokartonových desek se tmelí a je nutné je přebrousit. Toto přebroušení je možné dělat ručně či strojně. Při strojním broušení se používá bruska na sádrokartonové stěny a stropy, tzv. žirafa, pokud budeme sádrokarton brousit ručně, je možno použít brusné archy, výseky, mřížky spolu s různými typy ručních  držáků brusiva. 

Přehled produktů pro sádrokartonářství 

MP Abras

Automotive / autolakýrnictví

V automobilovém průmyslu se využívají speciální materiály hlavně pro úpravy povrchů.
Pro tento obor máme dostupnou celou škálu produktů od světových výrobců (Starcke, Norton) pro úpravu a renovaci laků, světlometů či karoserií. Je možno odstraňovat staré laky, přebrušovat tmely, opravovat kazy při lakování a následně postupnými operacemi dosáhnout požadovaného výsledku. Nejčastěji využívané produkty jsou výseky, brusné hvězdičky, archy,  ocelová vlna Rakso,  mřížky se suchým zipem, role na molitanovém podkladu, houbičky, vulkanfibry, vlna, scotchbrite, leštící molitanové adaptéry.  různé unašeče a leštící pasty.

Přehled produktů pro automotive

MP Abras

Malířství / natěračství

Tyto obory jsou využívány hlavně při opravách domů, bytů, strojů , dřevěných a kovových konstrukcí, při restaurování povrchů historických budov či nábytku. Řemeslníci, kteří pracují v těchto odvětvích mohou využívat z našich produktů například brusné archy, houbičky, vlnu, ocelovou vlnu, výseky, ruční a technické kartáče v různých tvarech a zrnitostech. Vhodné použití je na ruční i strojní broušení.

Přehled produktů pro malířství a natěračství

MP Abras

Ski servis

V tomto oboru se využívá brusivo pro broušení skluznic lyží, jejich hran a oprava defektů na skluznicích. Oblíbené materiály jsou zirkon, scotchbrite a brusná vlna ve tvarech lepených pásů. K doleštění jsou vhodné leštící pásy, které neobsahují zrno a jsou vhodné k leštění a nanášení vosku.

Přehled produktů pro ski servis

MP Abras

Nožířství

Tento obor je velmi specifický z důvodu rozmanitosti materiálů, které se k výrobě nožů používají. V nabídce máme různé produkty, které jsou pro tento obor vhodné, ať už k broušení čepele či rukojeti ( materiály např. tvrdé či měkké dřevo, kosti, paroží apod.) . Naše produkty jsou brusné pásy (zirkon, keramika, trizact, scotchbrite), brusné a leštící pasty, leštící pás, který neobsahuje brusné zrno, dále leštící filcové, látkové (hadrové) a sisálové kotouče. Vše je v různých typech a zrnitostech.

Přehled produktů pro nožířství