Podlahářství

Ostatní průmysl

K vyrobení či renovaci kvalitní podlahy je třeba kvalitní brusivo. Německé brusivo Starcke je dobrou volbou  pro všechny podlaháře. Ze Starcke materiálů je možno vyrobit brusné pásy (korund, zirkon, keramika) do pásových brusek Hummel, Belt, Belt Plus, Universal, dále  oboustranné výseky (korund červený a siliko černý) do brusky na srovnávání podkladů (betonů, stěrek, anhydridů) tzv. „kačeny“, kruhové výseky se suchým zipem (popř. otvorem) do krajových a trio brusek, výseky PAD a archy či role do zakládacích válcových brusek.

MP Abras

Pokládka a renovace dřevěných podlah

Dřevěné podlahy patří k  oblíbeným podlahovým krytinám. Velkou výhodou dřevěných materiálů (palubky, parkety, mozaiky, zámecké čtverce ) je možnost jejich opětovné opravy a dosažení nového moderního vzhledu a trvanlivosti na další spoustu let. Při renovaci je nutné provést několik operací, jako je např. hrubé broušení pro odstranění starého laku, škrábanců a špíny, dále odstranění rýh po broušení. Při tmelení spár je nutné tento tmel následně vybrousit z povrchu podlahy. Podlaháři po aplikaci laků a olejů musí pokračovat tzv. mezibrusem (stržení chlupů). 

Přehled produktů pro pokládku a renovaci dřevěných podlah

MP Abras

Úprava podkladů – betony, stěrky

Pro všechny podlahy (dřevěná, laminátová, plovoucí, PVC-lino, marmoleum, koberec,dlažba apod.) je důležité, aby povrch, na který se bude podlaha pokládat, byl srovnaný, bez výškových přechodů, vln, škrábanců nebo různých jiných defektů, jako např. vydrolený starý beton.  Existují různé druhy těchto povrchů , např. beton, anhydrit, stěrka, OSB desky – dřevotřísky, konstrukční desky, dřevěné rošty.  

Přehled produktů pro úprava podkladů
beton / stěrka